امروز: دوشنبه 26 آذر 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

طراحی موج‌شكن‌های كیسونی تركیبی

طراحی موج‌شكن‌های كیسونی تركیبیدسته: عمران
بازدید: 59 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 165 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 24

موج‌شكن‌ها، سازه‌هایی در دریا هستند كه برای مقابله با موج‌های دریا و ایجاد آبی ساكن ایجاد می‌شوند، زیرا موج‌های بزرگ برای سازه‌های كنار ساحل و كشتی‌ها ساكن خطر‌آفرین هستند پارامترهای مهم طراحی موج‌شكن نیروی وارده بر سازه می‌باشند كه فرمول‌های متنوعی برای محاسبه این نیرو ارائه گردیه است در این مقاله سعی شده است تا ضمن ارائه فرمول‌های متنوع برای این

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

طراحی موج‌شكن‌های كیسونی تركیبی

چكیده

موج‌شكن‌ها، سازه‌هایی در دریا هستند كه برای مقابله با موج‌های دریا و ایجاد آبی ساكن ایجاد می‌شوند، زیرا موج‌های بزرگ برای سازه‌های كنار ساحل و كشتی‌ها ساكن خطر‌آفرین هستند. پارامترهای مهم طراحی موج‌شكن نیروی وارده بر سازه می‌باشند كه فرمول‌های متنوعی برای محاسبه این نیرو ارائه گردیه است. در این مقاله سعی شده است تا ضمن ارائه فرمول‌های متنوع برای این نیرو، توضیحی درباره آیین‌نامه ژاپن كه یكی از معتبرترین آیین‌نامه‌ها در زمینه سازه‌های دریایی می‌باشد، ارائه شود. این آیین‌نامه بر اساس فرمول‌های جدید و به روز و با فرض شكست موج در حمل موج‌شكن می‌باشد.

مقدمه

موج‌شكن‌های كیسونی تركیبی، سازه‌های قائمی هستند كه بر روی پی‌های سكویی خرده سنگی بنا می‌شوند. ساختار سكوی خرده‌سنگی به صورتی است كه برای مقابله با موج‌های شدید، ابتدا از لایه‌ای متشكل از سنگ‌های بزرگو به نام آرمور تشكیل یافته است. این لایه بر روی خرده‌سنگ‌ها می‌نشیند. بدنه اصلی موج‌شكن كیسونی خرده‌سنگی، از خانه‌هایی توخالی كه از آب پر می‌شوند، تشكیل شده است كه از دیوار‌هایی داخلی و خارجی و دال‌های تخت بتنی مسلح می‌باشد. معمولاً برای حفاظت از پای موج‌شكن از بلوك‌های حفاظتی استفاده می‌كنند.


معیارهای انتخاب نوع موج‌شكن

پارامترهای زیادی در انتخاب نوع موج‌شكن موثرند كه مهمترین آنها عبارتند از:

1.  در دسترس بودن مصالح لازم برای ساخت؛

2.  شرایط محل اجرا؛

3.  شرایط كاربرد و استفاده؛

4.  شرایط ساخت؛

5.  مدت زمان لازم برای ساخت؛

6.  هزینه؛

7.  نگهداری؛

8.  مقدار پارامترهای طراحی.

با لحاظ تمامی فاكتورهای یاد شده می‌توان نوع موج‌شكن را انتخاب نمود. مثلاً در صورتی كه مصالح مورد نیاز خوبی برای موج‌شكن تمام خرده‌سنگی در دسترس نباشد، ناچار به استفاده از انواع دیگر موج‌شكن هستیم و یا چنانچه عمق موج‌شكن زیاد باشد، نمی‌توان از موج‌شكن‌های شناور استفاده نمود. هرچند این موج‌شكن‌ها برای اعماق زیاد آب توصیه می‌شوند. چند نوع موج‌شكن در شكل‌های 1.2.3 نشان داده شده است.

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

برچسب ها : طراحی موج شكن های كیسونی تركیبی , پارامترهای طراحی موج شكن كیسونی تركیبی , محاسبه نیروی موج برای موج شكن تركیبی , روابطی كه بر پایه عدم شكست موج می‌باشند , فرمول‌هایی كه شكت موج درنظر گرفته شده , توضیح تفصیلی آیین‌نامه ژاپن

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر