امروز: شنبه 24 آذر 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

طراحی در و پنجره برای کاهش اتلاف انرژی

طراحی در و پنجره برای کاهش اتلاف انرژیدسته: عمران
بازدید: 63 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 168 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 17

در و پنجره یكی از مهمترین بخشهایی كه آلومینیوم در آن بكار می‌رود ساخت پنجره و قاب می‌باشد با توجه به انعطاف‌پذیری و نمای زیبای آلومینیوم ،در و پنجره‌های آلومینیومی در جهان طی دهه‌های اخیر پیشرفت چشمگیری كرده است از آنجا كه بیشترین اتلاف انرژی در ساختمان از طریق در و پنجره‌ها اتفاق می‌افتد (حدود 40% از اتلاف انرژی ساختمان از طریق پنجره‌ها صورت م

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

طراحی در و پنجره برای کاهش اتلاف انرژی

 در و پنجره : یكی از مهمترین بخشهایی كه آلومینیوم در آن بكار می‌رود ساخت پنجره و قاب می‌باشد . با توجه به انعطاف‌پذیری و نمای زیبای آلومینیوم ،در و پنجره‌های آلومینیومی در جهان طی دهه‌های اخیر پیشرفت چشمگیری كرده است . از آنجا كه بیشترین اتلاف انرژی در ساختمان از طریق در و پنجره‌ها اتفاق می‌افتد (حدود 40% از اتلاف انرژی ساختمان از طریق پنجره‌ها صورت می‌گیرد) همچنین در راستای نیل به اهدافی چون عایق سازی در برابر صدا و آلودگیهای صوتی ، جلوگیری از نفوذ گردو غبار و آلودگیهای محیط زیست و . . . صنعت در و پنجره‌سازی به تكنولوژیهای جدید روی آورده است و كارشناسان به طراحی‌های ویژه و خاصی در این زمینه دست یافته‌اند .

در صورتیكه در زمستان به قاب پنجره و یا شیشه آن دست بزنید خواهید دید كه سرد است و این تبادل حرارتی بین قاب و پنجره و شیشه با فضای بیرون است . برای رفع این مشكل با استفاده از شیشه‌های 2 جداره تبادل حرارتی از طریق شیشه به حداقل ممكن خواهد رسید . برای كاهش تبادل حرارتی از طریق پنجره ،استفاده از نوعی قاب آلومینیومی با عایق حرارتی كه به گرمابند (Thermal Break) معروف است توصیه می‌شود . از آنجا كه بحث بهینه سازی مصرف سوخت درساختمان ، در كشورمان می‌رود تا جایگاه واقعی خویش را پیدا كند و با توجه به آنكه اتلاف انرژی از طریق پنجره‌ها (شیشه‌ یا قاب پنجره) حدود 40% كل اتلاف انرژی ساختمان را شامل می‌شود جهت آشنایی بیشتر با تكنولوژی شیشه‌های 2 جداره و سیستم ترمال‌بریك به هریك از این دو نوع تكنولوژی اشاره می‌شود :

    D-1-1) سیستم دو جداره :

          عبور انرژی و تبادل حرارتی بین داخل و خارج ساختمان از پنجره به طریق زیر صورت می‌گیرد .

          1 . بدست آوردن و یا از دست دادن انرژی غیر خورشیدی بصورتهای رسنایی و جابجایی

          2 . بدست آوردن گرمای خورشید بصورت تشعشع

جریان حرارت غیر خورشیدی از پنجره نتیجة اختلاف دمای میان محیط داخل و خارج می‌باشد . در فصول سرد پنجره‌ها گرما را از داخل به بیرون داده و در فصول گرم نیز گرما را از بیرون به داخل ساختمان وارد می‌نمایند .

برای مقایسة مواد مختلف از جهت میزان انتقال حرارتی از فاكتور U استفاده می‌شود .

فاكتورU  اندازة سرعت جریان حرارت غیر خورشیدی از یك پنجره و یا نورگیر می‌باشد . هر چه این فاكتور بیشتر باشد نشانگر میزان بیشتر جریان حرارتی است . فاكتور U به مصرف‌كننده این امكان را می‌دهد كه میزان عایق‌بودن انواع پنجره‌ها و نورگیرها را با یكدیگر مقایسه كند و واحد آن Btu/hr-sq…ft.f می‌باشد .

استفاده از شیشة دو جداره باعث كاهش قابل توجهی در مقدار فاكتور Uمی‌شود .

شیشة دوجداره دو ورق شیشه است كه توسط یك فاصل (اسپیسر) در دور تا دور آن از هم جدا شده‌اند و این فاصله‌ها با مواد درزگیر به شیشه می‌چسبند . خواص اصلی دو جداره بدلیل وجود همین فاصلة بین دو شیشه است ، بین دو شیشه از هوا یا گاز مخصوص (مانند آرگون ، گزنون، و یا مخلوطی از آنها) پر شده است .

میلة جداكننده از جنس آلومینیوم و با ضخامتهای متفاوت است كه دورن آن با مادة رطوبت‌گیر (عامل خشك كننده) پر می‌گردد كه این ماده سبب جذب رطوبت هوای ما بین دو شیشه می‌گردد .

شیشه‌های دو جداره می‌توانند بصورت تركیبی از انواع شیشه‌های مختلف نظیر شیشة ساده، رنگی ، رفلكس ، لمینت ، سكوریت و مات تهیه شوند كه نوع شیشه خود می‌تواند عامل بسیار مهمی در كاهش میزان اتلاف انرژی باشد . به عنوان مثال شیشه‌های با پوشش Low-e باعث كاهش قابل ملاحظه‌ای در مقولة فاكتور U می‌شوند .

ویژگیهای اصلی شیشه های دو جداره عبارتند از : كاهش اتلاف انرژی حرارتی و نم‌زدگی شیشه ، عایق صوتی و كاهش سر و صدا وایمنی بیشتر .

شیشه‌های دو جداره در زمستان حرارت را نگه داشته و در تابستان از ورود گرما به درون جلوگیری می‌كنند در نتیجه باعث بهبود تجهیزات گرمایش و سرمایش ساختمان می‌شوند . این شیشه‌ها باعث كاهش نفوذ صوت می‌شوند و از نم‌زدگی شیشه‌ بعلت گرمتر بودن لایه درون شیشة دو جداره جلوگیری می‌كند . شیشه‌های دو جداره با گرم و مطبوع نگه داشتن محیط ، فضای ساختمان را برای زندگی و انجام كار مساعد می‌سازند .

قیمت فایل فقط 11,000 تومان

خرید

برچسب ها : طراحی در و پنجره , کاهش اتلاف انرژی , شیشه دو جداره , كاهش در مقدار فاكتور U , ویژگیهای اصلی شیشه های دو جداره , كاهش اتلاف انرژی حرارتی و نم‌زدگی شیشه , عایق صوتی و كاهش سر و صدا , ایمنی بیشتر

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر