امروز: شنبه 24 آذر 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

مشخصات استاندارد مواد افزودنی شیمیایی برای بتن

مشخصات استاندارد مواد افزودنی شیمیایی برای بتندسته: عمران
بازدید: 42 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 94 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 31

این استاندارد تحت نام‌گذاری ثابت C494C94m منتشر شده است اعدادی كه بلافاصله پس از نامگذاری نوشته شده، نشان دهنده سال آخر اصلاح است اپسیلون رونویس نشان‌دهنده یك تغییر ویرایشی از آخرین تجدیدنظر است این استاندارد برای استفاده كاركنان وزارت دفاع تأئید شده است

قیمت فایل فقط 12,100 تومان

خرید

مشخصات استاندارد مواد افزودنی شیمیایی برای بتن:

این استاندارد تحت نام‌گذاری ثابت C494/C94m منتشر شده است. اعدادی كه بلافاصله پس از نامگذاری نوشته شده، نشان دهنده سال آخر اصلاح است. اپسیلون رونویس نشان‌دهنده یك تغییر ویرایشی از آخرین تجدیدنظر است. این استاندارد برای استفاده كاركنان وزارت دفاع تأئید شده است.

1) قلمرو:

1-1- این مشخصه مواردی همچون مواد افزودنی شیمیائی را برای استفاده در بر می‌گیرد كه به تركیب بتنی سیمان هیدرولیك برای رسیدن به هدف یا اهدافی كه در 7 نوع ذیل نشان داده شده است اضافه می‌گردد.

1-1-1- نوع A: مواد افزودنی كاهنده آب

2-1-1- نوع B: مواد افزودنی تعویق انداز

3-1-1- نوع C: مواد افزودنی تسریع كننده

4-1-1- نوع D: مواد افزودنی كاهنده آب و تعویق‌انداز

5-1-1- نوع E: مواد افزودنی كاهنده آب و تسریع‌كننده

6-1-1- نوع F: مواد افزودنی كاهنده آب و گسترده بالا

7-1-1- نوع G: مواد افزودنی كاهنده آب، گسترده بالا و تعویق‌انداز

این مشخصه آزمایشات یك ماده افزودنی را با مواد بتن‌ریزی مناسب همانطور كه در 1101 و 1103 شرح داده شده یا با سیمان، یوزولان، مصالح و ماده افزودنی حباب‌زا كه برای كار مخصوصی پیشنهاد شده‌اند نشان می‌دهد. مگر اینكه غیر از این توسط خریدار مشخص شده باشد. آزمایشات باید با استفاده از بتن‌ریزی همانطور كه در 1103 و 1101 شرح داده شده، انجام شود.

 یادداشت 1: توصیه می‌شود تا آنجا كه ممكن است، آزمایشات با استفاده از سیمان یوزولان، پیمانه كردن متوالی و سایر شرایط فیزیكی پیشنهاد شده برای كار مخصوص (4-11) انجام شود. چون اثرات مخصوص ایجاد شده توسط مواد افزودنی شیمیائی ممكن است با ویژگیها و اندازه‌های سایر اجزای سازنده تغییر كند. برای نمونه انواع G و F مواد افزودنی ممكن است كاهش آب بیشتری را در مخلوطهای بتنی نشان دهد كه دارای سیمان بیشتری است. مخلوطهائی كه دارای گستره بالائی از كاهش آب هستند بطوركلی سرعت بالاتری از افت (نشست) را نشان می‌دهند. وقتی مخلوطهای گستره بالا برای انتقال قابلیت كار افزایشی مورد استفاده قرار گیرد. تاثیر ممكن است محدود به طول مدت شود. افت یا نشست اصلی در 30 تا 60 دقیقة اول بستگی به عواملی دارد كه بطوركلی بر آهنگ تأثیر فقدان افت یا نشست موثرند. استفاده از مواد افزودنی شیمیائی برای ایجاد نشست بالای بتن شامل مشخصه 1107 است.

یادداشت 2:

خریدار باید مطمئن شود كه مواد افزودنی فراهم شده برای استفاده در كار معادل با تركیب مواد افزودنی در معرض آزمایش، تحت این مشخصه است.

یادداشت 3:

مواد افزودنی كه حاوی مقادیر نسبتا بالائی از كلرید هستند ممكن است فرسایش فولاد بتن پیش تنیده را تسریع كند.

موافقت با شرایط این مشخصه نباید شامل این اطمینان خاطر از پذیرش مواد افزودنی برای استفاده در بتنهای پیش تنیده باشد.

3-1-  این مشخصات برای 3 سطح از آزمایش فراهم شده است.

1-3-1) سطح 1:

در طول مرحله تأثیر آغازین، سندی از موافقت یا عملكرد شرایط معین كه در جدول 1 آمده، توضیح می‌دهد، مواد افزودنی شرایط این مشخصه را فراهم می‌كند. آزمایشات یكنواختی و تعادل بخش 6 باید برای ایجاد نتایج ، علی‌رغم مقایسه‌ای كه انجام شده، صورت گیرد.

2-3-1) سطح 2:

 آزمایش مجدد محدود توصیف شده در 2-2-5 و 1-2-5 و 2-5 سندی از موافقت با شرایط جدول (1) است كه یكنواختی مداوم مواد افزودنی را با شرایط مشخصه توضیح می‌دهد.

3-3-1) سطح 3:

برای پذیرش قرعه‌كشی یا برای اندازه‌گیری یكنواختی در بین یا بین قرعه‌كشی‌ها، وقتی كه توسط خریدار مشخص شده باشد، آزمایشات یكنواختی و تعادل‌بخشی (6) باید انجام  شود.

4-1) مقادیر بیان شده هم در واحدهای اینچ بر پوند و هم SI باید بصورت جدا به عنوان استاندارد در نظر گرفته شود. از مقادیر بیان شده در هر سیستم نباید بصورت معادل انتظار داشت. بنابراین هر سیستم باید بصورت مستقل ازدیگری بدون تركیب مقادیر آن به هر شكلی مورد استفاده قرار گیرد.

5-1) آزمایش این استاندارد شامل یادداشت‌ها و پانویس‌هائی است كه مطالب توضیحی را فراهم كرده است. این یادداشت‌ها و پانویس‌ها را نباید به عنوان شرایط استاندارد در نظر گرفت.

6-1) هشدار احتیاطی ذیل فقط شامل روشهای آزمایش بخشهای 18-10 این مشخصه می‌باشد. این استاندارد برای بیان كردن تمام مسائل ایمنی، اگر همراه با استفاده از آن بوجود آید را نشان نمی‌دهد. مسئولیت با كاربر این استاندار است تا اعمال بهداشتی و سالمی را ایجاد كند و قابلیت‌های اجرائی این محدودیت‌ها را پیش از استفاده تعیین نماید.

قیمت فایل فقط 12,100 تومان

خرید

برچسب ها : مشخصات استاندارد , مواد افزودنی شیمیایی برای بتن , استاندارد بتن موسسه آمریكائی , یكنواختی و تعادل استاندارد بتن , بسته‌بندی و علامت‌گذاری استاندارد بتن , سیمان استاندارد , مصالح استاندارد

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر